Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı okuyacak kişiler

- Ve Dağlar Yankılandı okumuş 15 kişi var. verdikleri ortalama puan: 7.19

yorumlar, değerlendirmeler  

Yasel-Uçak

uçurtma avcısı ve bin muhteşem güneşten sonra beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, kitabın ana karakteri kim, hayat hikayeleri içinde boğuldum resmen. abdullah ve perinin hikayesiyle başlayan romanın çok güzel bir konusu var. Ama bu iki karakterin hayatına giren herkesin hayatı tüm ayrıntılarıyla anlatılıyor kitapta... üstelik bir geçmişe bir geleceğe yolculuk beni yordu açıkçası...

  Yasel Uçak    11 Eylül 2015 14:59   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Damla-Aktas

Yazarın diğer kitaplarından nasıl tat aldıysam bundan da aldım. Sarsıcı hayatlar, derinden cümleler. Bu kitapta tarz biraz değişik olsa da çok beğendim.

  Damla Aktas    31 Temmuz 2014 13:10   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Ahmet-Sade

Abdullah ve Peri adlı kardeşlerin hikayesi gibi olsa da diğer karakterler de oldukça ayrıntılı verilmiş kitapta. Hoş ,akıcı burdaki yorumlarda anlatıldığı kadar yormayan kitap. Afganistanda yasamak neymis anlamıs da oluyosunuz okuduktan sonra kitabı.

  Ahmet Sade    22 Temmuz 2014 21:11   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Dilay-Aydogdu

Biraz kafa yorucu. dikkat isteyen bi' kitap olsa da güzel kitaptı :)

  Dilay Aydogdu    1 Temmuz 2014 23:25   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Sevgi-İnce

İlk iki kitabından kötü ama günümüzdeki çoğu kitaptan iyi...

  Sevgi İnce    3 Haziran 2014 16:17   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Gülce-Gül

İki kitap arasında kalmıştım,ikisini de almak istiyordum lakin sadece bir kitap alma şansım vardı,fiyatı daha uygun olandan yana tercihimi kullandım,Elif Şafak'ın ustam ve ben kitabına karşılık Khaled Hosseını'nin ''Ve dağlar yankılandı'' kitabını seçtim.Bu yazarın daha önce elimden düşürmeden bir çırpıda okuduğum iki muhteşem kitabı Uçurtma Avcısı , Bin Muhteşem Güneş'in hayatımda önemli bir yeri var.Böylece elimde yeni kitabım ve gülümseyen yüzümle kitapçıdan ayrıldım.

''Doğru ve yanlış kavramların ötesinde uzanan bir toprak var.Seni orada bekleyeceğim.''Mevlana'nın sözleriyle başlıyor,,,Kitabın arka kısmında, Peri ve abisi Abdullah'ın hikayesinin bu kitabın sonuna kadar devam edeceğini vadeden bir yazı vardı.Çünkü belli karakterlere yoğunlaşmış romanları severim.Biraz da buna güvenerek başladım okumaya,ama umduğum gibi devam etmedi bir sürü karakter ve bir sürü hikaye romanı karmaşık ve anlaşılmaz bir hale gelmesine neden oldu.
Başta yan karakterler olarak düşündüklerim kimi yerde kahramanlar oldu,ve sürükleyici olmaktan çok takibi zor bir hikayeye dönüştü.Çoğu kez yazarın diğer kitaplarıyla benzer sahnelerle karşılaştım ve aynı yazardan farlı roman tadı arayışındaki beni hayal kırıklığına uğrattı bu nedenle uzun zamandır hala bitirebilmiş değilim ve ne zaman biter de yeni bir kitaba başlayabilirim diye sayfaları sayıyorum.
http://gullce.blogspot.com.tr/

  Gülce Gül    17 Şubat 2014 12:23   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Kalafatseyma

Gereksiz cok fazla karakter var ama en ince ayrintisina kadar dusunulmus okurken sıkıldıgimi soylemeliyim yinede guzeldi tavsiye edebilirim

  Kalafatseyma    29 Ocak 2014 16:17   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Melek-Aktaş

Konusu güzel olsada çok fazla ayrıntı ile insanı okurken ara ara bogulma hissi veren bir kitap,uçurtma avcısı gibi akıcı degil.

  Melek Aktaş    3 Aralık 2013 13:43   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Ebru-Karasu

Sonlarına doğru, tarzını daha çok hissettim.Ama diğer ikisi gibi,daha başından, sonuna kadar duyduğum lezzeti almadım..

  Ebru Karasu    2 Aralık 2013 14:20   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Elif-Efe

Halit Hüseyni'nin diğer kitapları olan Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile kıyasladığımda, bu kitap bende biraz hayal kırıklığı yarattı.Ancak bu yorumumdan kitabın kötü olduğu anlaşılmasın, yazar diğer 2 kitabında çıtayı yüksekte tuttuğu için bu kitabı onlara göre geri buldum. Yoksa günümüz ürünleriyle karşılaştırılmayacak kadar iyi bir yapıt

  Elif Efe    1 Aralık 2013 22:00   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Canan Krblt

Ve Dağlar Yankılandı konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.

kimler okumuş? (15)

kategoriler