Selva Nizamoğlu

Selva Nizamoğlu

Selva Nizamoğlu 0 kişi tarafından takip ediliyor. profiline 794 defa bakılmış. yaşadığı yer: İstanbul

yorum ve eleştirileri 21 tane. hiç puanı yok (hepsini göster)

 • At A Senfoni  
 • Tarihten tarihe kültürden kültüre inançtan inanca beni yolculuğa çıkaran kitabı Nevcip Fazıl'ın . Tam anlamıyla atın trihine kaynaklık edecek nitelikte harikulade eser . Yalnız , ata , atçılık ve tarihçesine bilhassa ''bilgiye'' derinden ilgi duyan insanlar için keyif verebilecek şartlarda . . Aksi takdirde kişilerin elinde yarım kalıp terkedilmesi çok daha muhtemel . Bu kitp vesilesiyle ata binebildim , atı okşayabildim , ati le daha yakından tanışma imkanı bulabildim . Atın haricinde bir çok kültürden , doğudan batıya , ecnebiden araba , türkten yunana kadar inançları yaşamları seyredip , tanıyıp , bilgiler öğrendim . İnançların , yaşam tarzlarının , çevresel faktörlerden fazlasıyla etkilendiklerini ; hatta insanları oluşturan unsurların yaşadıkları ortamın asıl kaynaklık ettiğini her seferinde farkettiğim gibi burada da farkettim . Tüm bunların haricinde de kelimeler sözlüğüme , hafızama , hazieneme bir çok yeni kelimeler dahil edebildim . At'a , tarihine ilgi duyanlar için , atı bir kere daha farklı düşünmeye yönelmek isteyenler için güzel bir eser . . .
  13 Nisan 2014 12:19   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

 • Beş Sevgi Dili  
 • çok şey ögrendiğim yüzde yüz faydalı bir kitap. kesinlikle okunması gerektiğine inanıyorum insanın hem kendisini hem sevdiği kişinin sevgi dilini öğrenmesi için . ilişkilerde arkadaşlıklarda güzel ve yararlı rehber olacaktır . teşekkür ediyorum doktor chapman!
  25 Şubat 2014 20:39   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

 • Sezai Karakoç Varolma Savaşı  
 • okunması gereken bir kitap . kitabın içeriğine uygun bir şekilde kütüphanede birkaç saatte okuyup bende büyük bir beyin fırtınası oluşturan bakış kazandıran eser sezai karakoçun . sunduğu projeler bu gün görmeye başladıgımız şeyler aslında . kendisini sevdiğim bir yazarın , bu eser hakkındda şöyle bir yorumu vardı ''sezai karakoçun varolma savaşını okuyordum ve anladım ki hükümetin tek yaptığı şey bu fikirleri gerçekleştirmek.. '' . . yeni neslin dönüşümü.. dirilişi, dirilmesi gerektiği, hatta bunun zamanının geçtiği .. Gençliğin aldanışı ve aldatılışı ne vakte kadar devam edecektir ? Yeni nesil bir Diriliş Nesli olmak zorundadır ..
  5 Şubat 2014 03:24   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

senin de okudukların hakkında yorumların mı var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.