Aslı Aykan

Aslı Aykan

Aslı Aykan 41 kişi tarafından takip ediliyor. profiline 9159 defa bakılmış.

yorum ve eleştirileri 359 tane. toplam 516 puanı var (hepsini göster)

 • Renksiz Tsukuru Yla Hac Yolculuğu  
 • Tsukuru Tazaki - Ellerine hiçlik bulaşmış adam Seni Seviyorum dedi... Bu da bir şey... Ayrıca, kesme işareti tanımayan site mi olur ya! Peeh!
  13 Kasım 2014 09:45   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

 • Lanetli  
 • İlahi Komedya'nin 2014 versiyonu Palahniuk'tan gelmiş. Olmus mu? İdare eder. Neticede kim on uc yasindaki bir kizi kondomla bogabilir ki Palahniuk'tan baska!
  14 Ekim 2014 21:25   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

 • Deliduman  
 • Bu kitap buraya hala eklenmemişse, hepimiz listelerimizi de alıp gidebiliriz demektir. Peeeh! Alın size Emrah Serbes'in durdurmayı başaramadığı zekasından on numara beş yıldız insan halleri... İşte bunlar hep üst düzey yalnızlıklardır Arkamdan bir kedi geçti, çatının kedisiydi galiba, döndüm, ‘pisi pisi’ dedim, gelmedi, tip tip baktı. İşte bunlar hep üst düzey yalnızlıklardır. ‘Olsun’, dedim yine de kendime. ‘Olsun. Tek başıma da kalsam, dünyanın bütün hükümetleri ve onlara oy verenler bana karşı da olsa, dünyanın bütün hükümetlerine karşı ayaklananlar ve onlara destek verenler bana karşı da olsa, bütün dünya, yedi milyar küsur insan tek tek bana karşı da olsa, yedi milyar küsur insan tek tek bana gıcık da olsa, bir tek kızkardeşim hak versin bana. Çiğdem İyice, daha dokuz yaşında, Evliya Çelebi İlköğretim Okulu’na gider, 3-A sınıfında, dünyanın en iyi moonwalker’ı, bir tek ağbisi Çağlar İyice’nin yanındadır desinler, bu avutur beni, bu yeter bana, bütün acılarımı dindirir! Ama neredeydi şimdi benim kızkardeşim? Neredeydi benim bebeğim, neredeydi benim hayatımın ışığı, neredeydi benim geceler boyu yıldızlara bakıp lafladığım sevgilim? Kendimi tutamadım, ayağa kalktım, kollarımı iki yana açtım, ‘‘Neredesin aşkım?’’ diye bağırdım meydana doğru. ‘‘Buradayım aşkım!’’ Aşağı baktım, kimdi cevap veren, kızkardeşim miydi yoksa? Bulunmuş muydu yoksa? Beni mi izliyordu şaka olsun diye aşağıdan? Göremiyordum kimseyi. ‘‘Neredesin aşkım?’’ diye bağırdım tekrar. ‘‘Buradayım aşkım!’’ Aşağıda beni alkışlayan bir grup gördüm, sekiz-on kişi vardılar. ‘‘Pardon’’ diye bağırdım. ‘‘Sahiden beni mi alkışlıyorsunuz şimdi?’’ ‘‘Evet.’’ ‘‘İyi de neden? Siz hangi örgüttensiniz?’’ Erkek Erkeğe Kadın Kadına Her Çeşit Öpüşme Hakkı Derneği’nden bir grup ablaağbiymiş, öpücük gönderdiler bana. Elimi öpüp onlara salladım ben de. ‘‘Gelsene aşkım aşağı’’ dedi biri. ‘‘Parkta oturalım. Ne yapıyorsun o çatıda?’’ ‘‘Beni parktan kovdular.’’ ‘‘Neden?’’ ‘‘Cinsiyetçilik, homofobi ve belli basil nefret söylemleri. Hepsinin temelinde içine sıçılmış bir çocukluk var tabii. Ağır sevgisizlikler var. Bilirsiniz.’’
  27 Ağustos 2014 23:39   bayıldım!(0 puan) yorumla!(0 yorum)

Aslı Aykan bazı başlıkları çoktan okumuş, aşmış bitirmiş:

senin de okudukların hakkında yorumların mı var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.