Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi okuyacak kişiler (152)

- Masumiyet Müzesi okumuş 338 kişi var. verdikleri ortalama puan: 6.92

yorumlar, değerlendirmeler  

Ayla

saplantı...

  Ayla    14 Şubat 2014 22:54   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Zeynep-Şahinoğlu

  Zeynep Şahinoğlu    1 Ekim 2013 08:46   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Burçin-Gökgöz

füsun aşağı füsun yukarı,füsun tatilde,füsun piknikte füsun işyerinde füsun evde,füsun kimbilir nerde.. olcak iş değil bence,işkence çekçem ben diosanız o ayrı,okuyun

  Burçin Gökgöz    15 Ağustos 2013 23:15   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Gulsahts

Çook fazla betimleme yapması, hayal gücüme bir şey bırakmaması beni biraz sıktı. Bitsin diye okudum nerdeyse kitabı...

  Gulsahts    27 Mayıs 2013 12:20   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
ışıl-Gürez

Tekrarlar ve boğucu detaylar dışında güzel konulu güzel kalemli bir kitap

  ışıl Gürez    12 Ekim 2012 23:18   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Zeynep-Adalı

Öncelikle Orhan Pamuk Bey'i sabrı, emeği için tebrik etmek lazım. Uzun, yavaş tempolu bir kitap ancak betimlemeler o kadar başarılı ki bir süre sonra Kemal'in hissettiklerini paylaşmaya başlıyorsunuz. Aşkın utanç, tutku ve takıntı ile harmanlanmasından oluşan hali daha iyi anlatılamazdı bence. Müzesini gerçekten merak ediyorum. Herkese uygun bir kitap olmadığı kesin, ancak tadını alınca çok kıymetli.

  Zeynep Adalı    11 Ekim 2012 20:47   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Yonca-Sarol

Masumiyet Müzesi Orhan Pamuk'un usta bir yazar olduğunun kanıtı. Dili sade ancak detay ve tasvirler o kadar çok ki zaman zaman okuru sanki devam edecek mi diye deniyor..

Müzesi olan tek kitap olarak bile başlı başına okunmaya değer yapıyor. Aşk ın imkansızlıkla doğru orantılı bir hal olduğunu, hatta hastalık olduğunu anlıyorsunuz bir kez daha.. tabii yaşamadıysanız anlamak da biraz zor..

  Yonca Sarol    19 Eylül 2012 10:42   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Mehmet-Özer-2

Masumiyet Müzesini biraz şüpheyle alıp okumaya başladım. Aslında Orhan Pamuk'un MÜze serüvenini televizyonda seyredince etkilenmedim desem yalan olur. Füsun müzenin varlığında bana daha gerçekçi geliyor. Hangimiz hayatımızın bir döneminde böyle bir ikircikli aşk (aslında Kemal için obsesif-kompulsif bozukluk diyebiliriz) yaşamadık. Sıkıcı tekrarlarla ve bazen hızlı okuma teknikleriyle bunları aşarak ve çoğunlukla yazarın üstün yazma becerisine gıpta ederek kitabı bitirdim. Sürükleyici bir roman olmuş.

  Mehmet Özer 2    16 Ağustos 2012 22:29   bayıldım! (1 puan) yorumla!(1 yorum)
Okan-Yurtbay

Masumiyet müzesi, Orhan Pamuk okurları için ne uzun ne de sıkıcı. Bu eser günümüzde karşılaşabileceğimiz son derece normal gibi gözüken olaylara farklı bakış açısıyla yaklaşan bir Orhan Pamuk için gerçekten sarsıcı. Kitabı okurken aynı zamanda, yazarın araştırmacı kimliğiyle de karşılaşıyorsunuz. Takıntılı karakterler yaratma konusunda çok başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi Pamuk..

  Okan Yurtbay    26 Temmuz 2012 15:28   bayıldım! (1 puan) yorumla!(0 yorum)
Nevruz-Gel

Orhan Pamuk'un bu eserinde Füsun'u olağanüstü güzel olarak tasvir etmesi pek hoşuma gitmedi ne yalan söyleyeyim. dışarı çıktıklarında herkesin Füsun'a bakıyor olması, Pelür Bar'da herkesin Füsun'a hayran-aşık- yavşak edalarla yaklaşmalarını hoş bulmadım. Çünkü bu şekilci tavrı sevmiyorum. Füsun'a karşı hissettiği şey tutku-şehvet-arzu mu yoksa aşk mı olduğu tartışılabilir. Bütün bunları es geçip Kemal'in Füsun'un eşyalarını biriktirmeye başlamasıyla kitap ilgimi cezbetti diyebilirim. Füsun'un eşyalarını okşayıp dokunan, hatta ağzına sokan Kemal'e bir anda çocuğummuş gibi şefkatle dokunmak istedim.

  Nevruz Gel    14 Haziran 2012 21:34   bayıldım! (1 puan) yorumla!(0 yorum)
1  2  3  20  21  22  Sonraki Sayfa >>  
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Ali Arslan

Masumiyet Müzesi konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.

kimler okumuş? (338)

görseller (16)

kategoriler