Halil Gökhan

Halil Gökhan okumak isteyen bünyeler (9)


yorumlar, değerlendirmeler  

Sude-Naz-Yıldırım

Erkekler Cennetinde Son Tango

KİTABIN KAPAK YAZISI

Daha önce de Halil Gökhan okumuştum. İlk tanışmam, burun kıvırarak başladığım bir kitabı ile olmuştu. Kitabını uçakta okuyacağıma söz vermiştim, ama Türk yazar okumaktan pek haz etmiyordum. Yazamadıkları için falan değil aman yanlış anlamayın. Sadece iç kararttıkları için.

Uçağa binerken büyük bir unutkanlık göstermiş ve lap-topumu şarj etmeyi unutmuştum. Film seyrederim diye yanıma sevdiğim kitaplardan da almamıştım. Elimi çantama attım ve içinden Halil'in kitabı çıktı. Uçakta film oynatılmasa daha az işkence olurdu diyerek ilk sayfayı çevirdim ve okumaya başladım.
Hayatımda ilk defa uçakta yemek verildiği için sinir olmuştum. Çünkü birazdan önüme konacak tepsi yüzünden okumaya devam edemeyecektim.

Bilmiyorum, oturup her sayfayı sonrakine nasıl bağlarım diye tek tek düşünerek mi yazıyor, ama her sayfada acaba şimdi ne olacak düşüncesinden kendimi alamıyordum. Daha önce bana Karamsar ama umut dolu, karanlık ama apaydınlık, öfkeli ama dingin bir hikaye nasıl yazılır? diye sorsaydınız herhalde size Yürü len, olmaz öyle şey derdim. Ama Halil’in yazdıkları işte aynen böyle.

Bir hikâyeyi iki boyutlu olmaktan çıkartıp, sonsuz boyuta taşıyabilen, yarattığı dünyayı size her açıdan gösterebilen bir yazar. Ve şimdi de elini evrensel konulara attı.
Bakalım başımıza daha neler gelecek.

NOT: Başıma gelecekleri bildiğim için bu sefer uçağa binmeyi beklemedim okumak için. Çünkü uçakta yemek yemeyi çok seviyorum.

AYKUT OĞUT

  Sude Naz Yıldırım    9 Temmuz 2009 17:00   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Zeynep-Esra-Tüzemen

Yeni Sevgili gerçekten etkileyici bir kitap. Atmosferini ve kurgusunu çok sevdim.Okunmalı.

  Zeynep Esra Tüzemen       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Hande-Salıncak

Birileri gittikten sonra sana daha çok zaman kalıyorsa gerçekten yalnızsın demektir. Ve yalnız kaldığında sadece seni düşünebiliyorsam sen yoksun. Yeni Sevgili

  Hande Salıncak       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Sude-Naz-Yıldırım

Gitmeden Önceki Kadını 3. Çılgınlık, sensiz başlayan her bahar Olmaman yokluğunla aynı değil Sen gidiyorsun ve bulunuyor anahtar Açılıyor kapı, başlıyor sihir Seni unutacak kadar çok sevdim Çılgındım, ama yağmadın aklıma Söyle, bakışların kaç mevsim? Penceremde her kış, bir ayna Ayna göstermiyor, bulut ağlamıyor Yoksulluk içinde bana bıraktığın saray Eğleniyorum, vaktim hem çok hem yok Gözlerim kapalıyken doğuyor ay

  Sude Naz Yıldırım       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Hande-Salıncak

'Senin hayatımda olmadığın bir şehrin uyanan manzarasına bakarken senin bu şehirde olduğunu, bu saatte uyuduğunu unutuyorum yavaş yavaş. Susuyorum.Bardağa su dolduruyorum ve gözlerime boşaltıyorum. Nasılsa bütün yağmurlar kuruyacak ve bütün taşlar ıslanacak.' Yeni Sevgili

  Hande Salıncak       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Editör Cin

Halil Gökhan konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.