Gerilla Savaşı

Gerilla Savaşı okumak isteyenler

- Gerilla Savaşı okumuş 3 kişi var. verdikleri ortalama puan: 8.67

yorumlar, değerlendirmeler  

Attila-Yıldız

İyidir. Abartılı yanları bulunur. Fakat HALK İÇİN savaşmışlardır. Dikkatini çekerim HALK için. Hükümetlerle savaşmışlardır. HALK ZARAR VERMEMİLERDİR. yani terörist değildirler. İstihbarat örgütlerinin güdümünde değildirler. HALKI MİLLİYET VE DİN IRK MEZHEP DİYE AYIRMAZLAR.

Üstelik kendilerini lider yerine koyup, öcalan gibi havuzlu villalarda kadın militanlara tecavüz etmek yerine dava arkadaşları ile beraber çatışmalara bizzat girmiştir. bu çok önemlidir!

Ülkemizdeki gibi kürtçülük, ırçılık, mezhepçilik yapmamışlardır.halkı katledip kundaktaki bebeğe kurşun sıkmamışlardır. Hani bazıları pkk militanlarına gerilla diyor da aradaki farkı vurgulamak istedim.

  Attila Yıldız    18 Eylül 2011 21:05   bayıldım! (1 puan) yorumla!(2 yorum)
Çağrı-Sarıgöz

Basın Bülteninden:

KÜBA DEVRİMİ DENEYİMİ

Ernesto Che Guevara?nın Küba Devrimi ardından kaleme aldığı Gerilla Savaşı, geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Che?nin bu devrim sürecinde yaşadıkları deneyimlere dayanarak kaleme aldığı kitap, bir tür ?Gerilla El Kitabı? niteliğinde.

Bununla birlikte, Che özellikle şunu vurguluyor: ?? bir kez daha tekrarlıyorum, benim ağzımdan konuşan Küba Devrimi deneyimimizdir, yeni deneyimler bu kavramları değiştirebilir ve iyileştirebilir. Burada verdiğimiz bir şemadır, bir kutsal kitap değil.?

Dört ana bölümden oluşan kitap, gerilla mücadelesinin temel prensipleriyle açılıp, strateji ve taktiğin yanında gerilla etiğine ilişkin bilgiler de içeriyor. Savaş ortamında yapılması ve yapılmaması gerekenler net çizgileriyle verilirken, profesyonel silahlara karşı nasıl mücadele edileceğinin yöntemleri anlatılıyor.

Gerilla Savaşı, yaşamı boyunca özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, ezilen halkın yanında olmuş bir devrimcinin kaleminden, çok değerli bir tarih belgesi.

  Çağrı Sarıgöz       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Çağrı-Sarıgöz

18 Nisan 2008 tarihli Radikal Kitap ekinde Sabri Gürses'in yazar ve kitabı hakkında "'Guevara Kardeş'in savaşı" başlıklı bir yazısı var.

  Çağrı Sarıgöz       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Çağrı Sarıgöz

Gerilla Savaşı konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.

kimler okumuş? (3)

görseller (1)

kategoriler