Çıplak Erkekler

- Çıplak Erkekler okumuş 1 kişi var. verdikleri ortalama puan: 9.00

yorumlar, değerlendirmeler  

Bİlal-Yeşİlöz

bir lolita hikayesi. romana 30 yaşındaki jeremy'nin tedirginliği ile 11 yaşındaki sara'nın rahatlığı damga vuruyor. dramatik bir sonu var romanın, oysa ki gayet eğlenceli başlangıcı vardı.

eğlenceli tarafı jeremy'nin tuhaflığı biraz; okumayı, yemek yemeyi ve yemek yerken okumayı sever o. oyuncak filini avucuna alarak hergün dilekte bulunur. birde konuşan bir kedisi var ve kedisi ile konuşmaları; jeremy de kedilerin konuşamadığını biliyor ama, bu kedi farklı işte. gövdesine pek önem vermemiştir jeremy, çıplak erkek resimleri yapan isabelle adjani'ye benzer henrietta ile tanışıp ondan modellik teklifi alana kadar. ancak henrietta'nın ergenliğe adım atan kızı sara'nın ortaya çıkmasıyla hikayenin seyri değişir.

  Bİlal Yeşİlöz    4 Eylül 2011 12:17   bayıldım! (1 puan) yorumla!(0 yorum)
Çağrı-Mustafa-Alkan

11 yasindaki bir kızın yasayabilecegi cinsellik, dışa vurabileceği duygularin mecburen erken olusmasi ve merakının getirdiklerini ve ardindan beklenmedik sekilde vedasini okuyacaksınız.

Tavsiyemdir.

  Çağrı Mustafa Alkan    4 Şubat 2009 18:50   bayıldım! (1 puan) yorumla!(0 yorum)
Editör-Cin

Çıplak Erkekler, genç bir yazarın ilk yapıtı. Fransız bir baba ile Amerikalı bir annenin çocuğu olarak 1967'de Paris'te doğan Amanda Filipacchi, on yedi yaşında Amerika'ya göç ettikten sonra Colombia Yazarlık Programı öğrencisiyken bilim uzmanlığı tezi olarak, yirmi beş yazında yazmış bu romanı. Daha kitap olarak basılmadan metin halindeyken okunup heyecan uyandıran, başta İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Danimarka, İsveç, Hollanda olmak üzere hakları çeşitli ülkelere satılmış ender ilk-romanlardan biri. Romanın başkahramanı Jeremy, öğle tatilinde bir kafeteryada yalnız başına yemek yerken yanına gelen güzel bir ressam kadın ondan kendisine çıplak olarak poz vermesini istiyor. Sıkıcı bir işin, sıradan bir hayatın, kendine güvensizliğin baskısından bunalmış Jeremy, gururunu okşayan bu öneriyi hemen kabul ediyor. Ve hatta bu öneriyi yapan ressam Leydi Henrietta'ya hemen âşık oluyor. Ama poz vermek üzere ressamın on bir yaşındaki kızı Sara'yla tanıştığı andan sonra olaylar umduğu gibi gelişmiyor. Sara on bir yaşında cinsel olgunluğa ermiş bir kadın, Jeremy ise yirmi dokuz yaşında çocuk kalmış bir erkektir. Unutulmayacak garip kişilerle, beklenmedik olaylarla, kara mizahla, yürekli sorgulamalarla dolu bu romanı genç bir kalemin usta bir ürünü olarak yayınlıyoruz.

  Editör Cin       bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Editör Cin

Çıplak Erkekler konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.

kimler okumuş? (1)

kategoriler